تبلیغات
***جدایی را نمی خواستم خدا کرد، نمی دانم کدام ناکس دعا کرد***

همدلی

همدلی از هم زبانی بهتره

 

2012،‌ سال پایان دنیا نیست

 

نویسنده:رضا

دانشمندان اعلام کردند، پیش بینی که براساس تقویم مایاه، پایان دنیا را سال 2012 اعلام کرده بود، یک اشتباه محاسباتی بوده و مبنای علمی ندارد.

به گزارش میراث آریا(Chtn)،‌ مطالعات اخیر دانشمندان نشان داد تاریخ افسانه‌ای " روزهای پایانی" دنیا که بر اساس تقویم مایاها 21 دسامبر 2012،‌ اعلام شده بود، اشتباهی محاسباتی داشته و در حدود 50 تا 100 سال دیرتر صورت خواهد گرفت.

اگرچه محققان برای تبدیل تقویم باستانی مایا به تقویم گرجی یا امروزی از ابزار آلات محاسباتی پیچیده‌ای استفاده کردند اما درنهایت اعلام کردند داده‌هایی که به نوعی این تغییرات را حمایت می‌کردند کاملا غلط و اشتباه بودند.

جراردو آدلانا، از مخالفان تقویم مایایی، در کتابی با موضوع "‌ سال‌ها و تقویم‌ها:‌ ستاره‌شناسی و زمان در دنیای باستان و قرون وسطی" درستی این تقویم را زیر سووال برده و عنوان کرد، پیشگویی اتمام دنیا در سال 2012 و دیگر پیش بینی‌های تاریخ کاملا اشتباه بوده است.

وی افزود: یکی از پیچیده‌ترین مسائل موجود آن است که در حال حاضر عده بسیار قلیلی وجود دارند که ستاره‌شناسی، کتیبه خوانی و باستان‌شناسی را می دانند و چون افراد کمی روی این موضوع کارمی‌کنند، عمق این اشتباه نیز مشخص نمی‌شود. این امر باعث می‌شود مردم به چیزهایی روی آورند که در صورت آگاهی آن را انجام نمی دادند و این مساله‌ای مضحک است